Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Afrim Muciqi - Pleqnia  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Qorr Ilazi"

Komente

Asnjë Koment

18/05/2014

2014-05-18T13:09:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pleqnia" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Adnan Bala. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kush niset me ba sevda
ne moshen e pleqeris
mjer ate qe e rren mendja
kujton vitet e rinis.

Pleqerin askush se do
zemra jo nuk e pranon
te del nje rrudh,te del nje thinj
koha iken mosha shkon
se kjo dynja,qenka me hile
se zemra ime sa shume po vuan
aman aman

Gjith njerzimi le ta di
se sevdaja s'ka kufi
un vet e kam provu
si n'rini dhe ne pleqniMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet