Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi & Gold AG - N'dardani Bjen Nji Tupan

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'dardani Bjen Nji Tupan".
3. Video është e këngës "N'dardani Bjen Nji Tupan", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muçiqi & Gold AG - N'dardani Bjen Nji Tupan  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Gold AG

05/12/2017

2017-12-05T18:04:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'dardani Bjen Nji Tupan" kënduar nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi & Gold AG i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
C´Janë Këta Gur të Bardhë e t´Zij
Dikush Krushqit na i ka Ngrij
Na i ka Ngrij e i ka bo Gurë
Ev Krushqit Tonë o me Flamur-e

II
N´Dardani Bjen Nji Tupan
Krushqit Vujnë me Kapuç t´Bardhë
Cili ashtë Krushku i Parë qe Prinë
Ev ashtë Flamuri Kuq e Zi-e

III
Cili ashtë Krushku i Dytë me Radhë
Skënder Beu me Shpatën Zjarrë
Krushku i Tretë o ashtë Naimi
Ev Mic Sokoli thrret Kushtrimin

IV
Njëmijë Vjet Ecen këta Krushq-e
Si e Ka Emnin Kjo Nuse
Liri Emnin Asaj ia Thonë
Ev Lindë e Rritë në Gjakun Ton-e

V
Nusja Jonë o Kurrë Nuk Vritet
çdo Pikë Gjaku o Ajo Rritet
Ku e Derdhë Shqiptari Gjakun
Ev Naltë Liria me BajrakunMë Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet