Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Agim Poshka - Kerkoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kerkoj".
3. Video është e këngës "Kerkoj", por nuk këndohet nga Agim Poshka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Agim Poshka - Kerkoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Kjo Toke"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2001

Komente

Asnjë Koment

01/11/2001

2001-10-31T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kerkoj" kënduar nga Agim Poshka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Orkestrimi: Adrian Hila

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kurorat Fiks - Kerkoj

Te gjitha duken bukur nga dikush qe nuk ka pare
degjonte historira qe tregon cdo kalimtar
ne rrugen ku kaluan tamam cuna me zemer
koha i zhduk te gjitha por gjithmon mbetet nje emer
ai dukej perfekti se kishte ato qe donte
xhepin e boshonte qe mos tua prishte shokve
sigurisht imagjinonte nje jet me normale
ku do kishte familje dhe nje shpi pak me te madhe
filloi te futen halle dhe kufizohen endrra
e vetmja rrug per dalje jane punet me te renda
ku mund te binte brenda
ska siguri te lenda por te hante gol nga shoket e tij
nuk ia priste mendja
mbajti lotet si te fortet
edhe mori denimin
tamam skenar per filmin qe sapo kishte filluar
pa menduar anen negative tani brenda nje qelie shikon veten
edhe thote:

Kerkoj une nga qielli nje rreze te vij
kerkoj dhe nga era te me sjelli liri
kerkoj dhe nga toka te qendroj aty
dhe nje oqean qe sdo kete kufij (x2)

moshe e tij rreth 20 vjec
tani hajde merre vesh
kur do djali djali
e dhan disa spiuna edhe theu kemben djalli
do ta marri malli familjen e tij e zuri halli
tani drejt nga brenda po drejton biznesin
biznesi ecte mire
nxirte dhe per shtetin ndonje kafe ndonje birre
ne menyre shoqerore per telefon 3g dhe anten satelitore
brenda nga dhome e tij po ben plane
duke pare filma edhe shikuar lajme
duke fol ne telefon me cdo person qe i mungon
edhe cdo person qe pune po i mbaron
vijne momente qe te flihet por syte smbyllen
koha kalon ngadal ose shpejton
nuk ka rendesi pse njerezit nuk dine te sillen
ndoshta skuptojn ate qe ti jeton

Kerkoj une nga qielli nje rreze te vij
kerkoj dhe nga era te me sjelli liri
kerkoj dhe nga toka te qendroj aty
dhe nje oqean qe sdo kete kufij (x2)

Fjalet nuk me dalin nuk e di se si te shprehem
Kur shikoj se do te kthehem te njerezit qe me presin
Dhe vertet me dashurojne
kam lot besoj ne zot se me thojne mbaroi dhe me bejne te forte
ndiej se jam gjall akoma dhe me cmend aroma e lirise qe me dhane
ia them botes anembane do eci ne rrug te mira
asgje seshte e veshtire gjithcka do ta arrije sepse jam njeri i lire
vetes ia premtova por edhe lutem gjithmone
kjo pjese qe lash mos ta shikoje me kurre ne jeten tone
rrugen time vitet qe kane ngelur mos te humbasin
por te ndrijne dedikuar shpirtit time
tani mesova forcen e kam gjetur edhe me ben me te etur
te shpresoj ne dite me te mira
u kthye egersira tani me i ndryshuar
te tille e ben deshira sepse sepse

Kerkoj une nga qielli nje rreze te vij
kerkoj dhe nga era te me sjelli liri
kerkoj dhe nga toka te qendroj aty
dhe nje oqean qe sdo kete kufij (x2)

Kthjellu - Kerkoj

Shiqoj përreth vetes
S'shoh asgjë pos vetvetes
Vërejë një zbraztirë
Që askush nuk e di

Hija më është tretur
Nga zhgënjimi me të vërtetën
S'mund të duroj më
Atë çka...

Më trego se kush jam unë
Ti që je atje diku
Më trego se kush jam unë
Që të mos mbetem askund

Qëndroj në opozitë
N'mendime i shoqëruar
I mbledh të gjitha k'to
Që dikur i kam harruar

S'mund të duroj më
Dhe thërras në ty
Që të gjej diku
Dhe të jem me ty

Më trego se kush jam unë
Ti që je atje diku
Më trego se kush jam unë
Që të mos mbetem askund

Më trego se kush jam unë
Ti që je atje diku
Më trego se kush jam unë
Që të mos mbetem askund

Emmy - Kerkoj

Atje lart
ka drita yje plot
por vetem nje
qe dua se gjej dot.

Jo nuk e di
pran ku planeti i ri
a yllesi
me vete me je ti
Ti te kerkoj

Ref:2x
Kerkoj , jetoj
hap syte dhe ste pan
dhe nuk shikoj
un yllin qe kam prane
se ne dashurojm
ate qe dot si pame
ke kemi pran se shikojm.

Atje lart
ka drita yje plot
por vetem nje
qe dua se gjej dot
Jo nuk e di nuk e di
pran ku planeti i ri
me vete me je ti aha'aha

Jo nuk e di (ahh'a)
pran ku planeti i ri
a yllesi
me vete me je ti
aha'aha'ahh'a
ti te kerkoj

Ref:4x
Kerkoj , jetoj
hap syte dhe ste pan
dhe nuk shikoj
un yllin qe kam prane
se ne dashurojm
ate qe dot si pame
ke kemi pran se shikojm.
aha'aha.......!!!

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Agim Poshka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë