A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Shehu
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Mosha:
  • 85 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Agim Shehu është autor këngësh dhe shkrimtar i njohur. Ai është shkrimtar, studiues i gjuhës dhe letërsisë. Lindi në Progonati të Kurveleshit më 1934. Studioi Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës.

Tituj të veprave janë: Horizonti i kaltërt (1959), Vite pa thinja (1970), Fjalë nga zemra (1977),
Gurra e fjalës (1980), Zëri i gjakut (1984), Poezi (1986), Ujvarat e diellit (1988).

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019