A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Flamurin

Shqipja Jonë Me Dy Krerë

Flamuri ynë – dy kokë shqiponje,
(thua, si fati yt, Atdhe),
mes fqinjëve, t’i thonë shoshoqes:
“unë shoh këndej, ti shih andej!”

Dalë nga një trup si dy binjakë,
mbi bot¨¨e bashkë klithin shpallje:
“në u plagostë njëra pakë,
ndaj është tjetra, të ringjallet”.

- poezi nga Agim Shehu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019