A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Skendrbeu

Skenderbeu
Hero dole shum lufta luftove
Ne lufta me turqit gjithnje fitove
Zemren plot e armet bosh
Turqeve perpara I dole vetem
Per popullin tend mendove fal
Teje shqiptaret kudo qe shkojn
kan emer te falenderojm me shpirt
e zemër

- poezi nga Agnesa Pacolli


- Poezia u dërgua nga Agnesa Pacolli -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  7


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019