A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Agron Bulku - Vitet Feminore


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/12/2013

2013-12-06T13:45:27

Vitet feminore
i kaluam bashke,
te lumtur dhe te qeshur
si motër dhe vëlla

Refreni:
Sa here un me kitarre ty do te kendoj
dy syte e tu moj Lida jo kurre un si harroj
E lumtur, e qeshur krenare ti sot vajze je
ushtria tash mbaroi, ne krah't e ty do t'jem

Letrat per mua s'kan me asnje vlere
dhe qe nga ky cast un nuk jam me ushtar
ndaj po t'lutem ty voglushja ime, o Lida
pushtom' me duart e tua vajz si me pare

Refreni:
Sa here un me kitarre ty do te kendoj
dy syte e tu moj Lida [ Fa] jo kurre un si harroj
E lumtur, e qeshur krenare ti sot vajze je
ushtria tash mbaroi, ne krah't e ty do t'jem

Chords

[Do] Vitet [Sol] feminore
[Do] i kaluam [Sol] bashke,
[Do] te lumtur [Sol] dhe te qeshur
[Fa] si motër [Sol] dhe vëlla

Refreni:
[Do] Sa here [Sol] un me kitarre [Fa] ty [Sol] do te [Lam] kendoj
[Do] dy syte [Sol] e tu moj Lida [Fa] jo kurre [Sol] un si [Lam] harroj
[Do] E lumtur, [Sol] e qeshur [Fa] krenare [Sol] ti sot [LAm] vajze je
[Do] ushtria [Sol] tash mbaroi, [Fa] ne krah't [Sol] e ty do [LAm] t'jem [Si]

[Do] Letrat per mua s'kan me [Sol] asnje vlere
[Do] dhe qe nga ky cast un nuk jam [Sol] me ushtar
[Do] ndaj po t'lutem ty voglushja [Sol] ime, o Lida
[Fa] pushtom' me duart e tua vajz [Sol] si me pare

Refreni:
[Do] Sa here [Sol] un me kitarre [Fa] ty [Sol] do te [Lam] kendoj
[Do] dy syte [Sol] e tu moj Lida [ Fa] jo kurre [Sol] un si [Lam] harroj
[Do] E lumtur, [Sol] e qeshur [Fa] krenare [Sol] ti sot [LAm] vajze je
[Do] ushtria [Sol] tash mbaroi, [Fa] ne krah't [Sol] e ty do [LAm] t'jem [Si]

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018