Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Cara - Hidhe Vallen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  6

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hidhe Vallen" kënduar nga Aida Cara.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erland Sula - Hidhe Vallen

Hidhe vallen pa pushim
Kemi dasem kemi gezim
Hidhe vallen moj shoqeri
Gezim i madh sot ne shtepi

REF.:
Gezimi behet ane e mban e
E bene nena me babane
Flaka te shkoj ne hava
Gezim me te madh nuk ka ne dyna
Hidhe vallen pa pushime
kemi dasem kemi gezim.

Hidhe vallen mos ta ndalim
Gezim i madh po martojme djal in
Po vjen nusja si hyni
Lume e lume e kemi ne shtepi

REF.:
Gezimi behet ane e mban e
E bene nena me babane
Flaka te shkoj ne hava
Gezim me te madh nuk ka ne dyna
Hidhe vallen pa pushime
kemi dasem kemi gezim.

Nikollë Nikprelaj - Hidhe Vallen

Hidhe ti hidhe moj çikë
vallen sa te ka hije
kur te shoh te paren
na e paske shtatin ti
ma te bukurin ne malsi.

luj moj çikë
moj zan moj bukuroshe
ata sy e zemrat sec naj joshe
bukuri si ti dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen
ne valle mos pusho
sec naj morre zemrat
çunat naj shiko
gjithë i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushe
flak moj tosk e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.

ndale pak ndale ti cike e vogel
se te gjith mas teje
s`ndalojn hapin ah kta
pleq edhe te rinj
sa te kane lakmi.

luj moj çikë moj zane
moj bukuroshe ata sy
e zemrat sec naj joshe
bukuri si ty dhe djelli ka lakmi.

ref.hidhe çiko vallen (3x)
n`valle mos pusho
seç naj dogje zemrat
çunat naj shiko
gjit i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
ti moj çikë o moj çikë.

fluturo si flutur rrezullo si sheg
ty moj remtirushet flak
moj toske e gege
gjith i ke mahnit habit
me shtatin tend moj çikë
o moj çikë o moj çikë.


Publikimi: 03/07/2015Më Shumë Këngë Nga Aida Cara:


Komente mbi këtë këngëAida Cara - Hidhe Vallen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hidhe Vallen".
3. Video është e këngës "Hidhe Vallen", por nuk këndohet nga Aida Cara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.