Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Aida Doçi - Tradhetare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  36


Me kane thane qe e ke gjete ti fatin tand
mkane tregu qe i din ti krejt per mu,
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter
Ti e din qe vuaj per ty
Qka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten
tjetra kurr nuk ka me t'dasht ma shume se une...

REF: Ti je tradhtaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s'marr hak, veq zotit ja kom lane
Se veq aj hakun ka me ta dhane.

Ti kam fal vitet me te mira n'jete, Se kam prit
qe pa ty une ka me mbete
E din qe une skam tjeter dhe e vuaj plagen e vjeter
Ti e din qe vuaj per ty
Qka mke ba e din te verteten me ke lane ma ke prish jeten
tjetra kurr nuk ka me t'dasht ma shume se une...

REF: Ti je tradhtaaar dhe mbetesh tradhtar per jete,
o zemer e vrar kurr tjeter sko me gjete.
Jo s'marr hak, veq zotit ja kom lane
Se veq aj hakun ka me ta dhane.


Ky tekst u dërgua nga Nita Gerguri


teksteshqip.com © 2007 - 2017