Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi - Rrust Kabashi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrust Kabashi" kënduar nga Aida Doçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 14 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
14

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ermal Fejzullahu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kenga e Rrust Kabashit

oooou Po perzihet oo Perzereni,
oooou na u kan qart o zotnit ner veti.
na u kan qart oo zotnite ner veti,
oooou Shaqir Aga qaj Rrust Regjepi.
Rrust Regjepi ooo i hypi atit,
oooou gjan e gat` ai po shkon sokakut.
oooou shkonn sokakut ouu shkonn qarshies,
oooou shkon tuj ble o barut alltise.
Blen barutin oou prej Ukshinit,
ooou a sma pat oo Shaqir Age Nishin.
A s'ma pat oo kun Shaqir Agen,
ooou te xhamia tu e fale xhenazen.
ooou Fale xhenazen oo te xhamia.
ooou Liman Ages oo i vdiq e bija.
Liman Ages oo i vdiq e bija
ooou Pe hjeksojke qai imamgjia.
Imamgjia oo Muhaxheri.
ooou Lufton Rrusta me Uk oo imerin.
oooou Lufton Rrusta ooo nam po ban
oooou kerset pushka n`at Bazhdarhane,
kerset pushka n`at Bazharhane
ouuu aman Rrusto pash jeten tane,
aman Rrusto pash jeten tane,
ouu nale pushken se namin bane
nale pushken se namin bane
ooou po shkon gjaku si n`kasaphane.
N`kasaphane te kasapi
ooou i shkoj haberi Sulltan Muratit.
Shkoj haberi Sulltan Hamiti.
ooou ta kom pre moj tuxhar prej Nishit.
ta kom pre moj tuxhar prej Nishit.
ouu Se m'ka nxjerr tha o prej mexhlishtit.
oo Se m'pat nxjerr m'pat qit n`sokak.
ooou Hafez Pasha nje burr plak,
Hafez Pasha nji burr plak
ooouu po i qett topat n`at Muzhlak,
po i qett topat n`at Muzhlak,
ooou Kall Kabashin tym e flake.
Tym e flak oo po flak e verdhe
ooouu kulla e Rrustes me qemere.
Me qemer o po reth me xhama,
ooou po thote Rrusta vet e bana.
Vete e bana jo se kam dert,
ooou kam nis luften me hyqymet.
Zot kesaj lufte sot kush na i prini,
ohhhhhhhhooooo
Rrust Kabashi e mulla Ibrahimi. oo hee

Publikimi: 22/07/2018Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente mbi këtë këngëAida Doçi - Rrust Kabashi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrust Kabashi".
3. Video është e këngës "Rrust Kabashi", por nuk këndohet nga Aida Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.