Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi & Argjenda Doçi - Hajde Moter Nisja Kenges Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Hajde moter nisja kanges
nusen dojm me knu
edhe baba e nana nuses
ktu paskan qellu

T'lumet ju qka keni rrit
lum ku e keni dhan
nuk e ndaj prej qikav t'mija
e zoja e shpis ka than

Perhajr o zotni
o i zoti shpis
se me qef per dasmen tane
valla jena nis

Perhajr o moj zoj
o e zoja shpis
ka me marr vesh krejt qyteti
qfar dasme ke nis

Hajde moter pak ta knojna
dhandrin qysh dim na
knoma djalin ju lumt goja
i zoti shpis na tha

Po ta knojna sonte djalin
o me shum vullnet
o valla bre na e knojna
se ja kem adet

Perhajr o zotni
o i zoti shpis
se me qef per dasmen tane
valla jena nis
Perhajr o moj zoj
o e zoja shpis
ka me marr vesh krejt qyteti
qfar dasme ke nis
2x


Aida Doçi & Argjenda Doçi - Hajde Moter Nisja Kenges
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Moter Nisja Kenges".
3. Video është e këngës "Hajde Moter Nisja Kenges", por nuk këndohet nga Aida Doçi & Argjenda Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0