Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi, Argjenda Doçi & Adri Rogaqi - Dasma E Shqiptarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne nje dasem ty te pash
isharet me sy te dash
2x
Dal ngadale jam afru
me ty deshta me vallzu
2x

Ne nje dasem ty te pash
isharet me sy te dhash
2x
Dal ngadale jam afru
me ty deshta me vallzu
2x

A e din moter kur te vogla ishim o
a e din moter kur te vogla ishim o
gjith diten her lujshim e rrishim o
gjith diten her lujshim e rrishim o


Ku ke ti moj ajshe moj te molla
aman te molla aman te molla

Ti te molla shkojshe
molla t'omla hajshe
dashnorin e dojshe
shum e dashurojshe
2x


Mori vajz vetull si hana
bash per mu t'paska lind nana
syni yt moj rrush i zi
lum aj djal qe t'ka fat ty

Ndaq me dit mor djal per mu
pyti zogjt tuj fluturu
pyti zogjt per mu mor djal
a ta than per mu naj fjal


Lotin ta kam fshi moj vajz
dhe u nisa ne gyrbet
deshta te kerkoj parajs
deshta te jetoj si mbret

Te kam then or djalo ri
se gurbeti esht i zi
me te huj buk me kerku
sofren tane me harru
dashurin nuk do ta gjesh
mrebti loteve dot jesh


Me shiko te shikoj
po me dor met prek sguxoj
je e bukur dhe te du
oj habibe rri me mu

Ja ja habibe
ja habibe dashnore
2x

Besen tende ma ke dhan
me fjal t'embla ma ke vra
ne kujtime do ti mbaj
do ti puthi syt me vaj

Puthjet tona nuk harrohen
do ti ruaj veq per ty
zemrat tona nuk largohen
un te dua vetem ty


Aida Doçi, Argjenda Doçi & Adri Rogaqi - Dasma E Shqiptarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Shqiptarit".
3. Video është e këngës "Dasma E Shqiptarit", por nuk këndohet nga Aida Doçi, Argjenda Doçi & Adri Rogaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0