A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

Nena

Sot nje dite e vecante,
per njeriun e vecante
per te gjitha nenat kudo ndodhen
qe per te na rritur , lot , djerse dhe sakrifica hodhen
sot emri NENE ka nje tjeter kuptim,
sot ti meriton gjithcka si shperblim
sot jam rritur e bere burre por fjala NENE nga goja sdo me fshihet kurre
Te uroj NENA ime shendet e jete sepse nje NENE te dyte me jeta s'ta jep
Zoti krijoi NENEN per te dhuruar nje femije
Nje femije qe vete zoti e quan mrekulli
Ndaj sot ne festen tende une te uroj me gjithe dashuri
Sepse pa fjalen NENE ne kete botes s'do ekzistonte asnji

- poem written by Ajsel Boja


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  31

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019