A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena Eshte Me E Shtrejta

Ne momentin e pare isha ne duart e saj
Ajo me buzeqeshi e me tha mos qaj
Te qaren ne moment e lash
Kur ajo me perkedheli ngadale, avash avash
Rrinte ajo tere naten pa gjume
Kur te qarat e mia vershonin si lume
Buzeqeshja e saj ilaci im
Ne gjirin e saj un gjeja gezim
Ne qiell kot mburret hena
Se me e bukura e universit eshte nena
Ne det kot mburret perla e tij
Se nena eshte me e shtrejta krejt bota le ta dije

- poem written by Ajsel Boja


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  36

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019