A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Alar Band - Fal


Nuk ka akoma asnjë votë


07/12/2017

2017-12-07T14:41:53


"Fal" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Alar Band.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dorina Garuci - Fal

ne njeren dit nga qyteti shihet vetem lart nga zhurmat e ksaj bote pritet te pushoj pak por hena pa pritur driten hedh mbi te sy femije plaku shkrejt fshje krejt shtatori e trondit nga dal nga qielli qe premtonte mbeti genjeshtar e lutet e qlutet e lutet fal dishka jo nuk ka faj pse erdhem ne ti fal dishka lutet per qdo nat ti fal dishka per ulertsi disa therrime dashurie priti gjat ne sy te ngrot kerkoj qe jo kurr si pa ti fal dishka lutet per tu nda ti fal dishka per uletsi me par disa therrime dashurie priti gjat prit mo pert met e lart

ne kto vitrina lusin luten pushojn pak asgje nuk mund te preket hidhi syt ngadal e hena pa pritur vjen e merr keto nat mbi shpirt femije qeshi prap ti fal dishka lutet per qdo nat disa therrime dashurie priti gjat ti fal dishka per uletsi me par disa therrime dashurie therrime priti gjat gjithmon per kete mbetet per tu ndaaaaaaaaaaaaar ti fal dishka lutet per qdo nat disa therrime dashurie dashurie priti gjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaatttttttttt

Ledina Çelo - Fal

Iken jeta shpejt vrapon
dhe nje muaj duket çast
e si mundem te gezojme
jo te ndare, por vec se bashke

Sa e shkurter eshte kjo jete
themi shpesh tek bisedojme
por dikush ne sa na prek
ne çast e harrojme

Per nje fjale ashtu kot
prishet befas nje miqesi
dhe askush nuk i del zot
falja zhduket ne meri

Refreni :

O ti zemer njerezore
pa degjoje zerin tim
fal se jeta eshte e shkurter
se jeton dhe nje pendim
ndan dy njerez padrejtesisht
nje kapriço xhelozi
dhe pse duhen çmendurisht
falja ndalet ne kufi

(2 here)


teksteshqip.com © 2007 - 2017