Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alba G - Deri Kur Ma (Part2) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E oj Nanë ,
Djali yt po jeton ,
Sikur kurr ska me vdek ,
Ah Vdekja osht ka m'lyp ,
Po un asajna ju kom mshef,
Hehhe yeahh ,
Shumë sene i kom ba ,
E Jeten e sfidova nuk e di a muj hala?
Po Qka me ba Nanë ,
Jeta kish shumë Befasia ,
E kom marrë 1 rrugë t'drejt ,
Po si di Qellimet t'mija ,
E M'hup Vedia !!!
Dhe Ky sen shpejsh um ndhodh ,
Me ju pas afër meje ,
Mos me mujt me ju prek me dor,
M'ka marr malli shumë me t'pa ,
Moj Nanë edhe Baben
Vllaznit dhe Motren mas shumti
beba e vogel ,
Liana e vogel ,
Ti je Zemra e migjes ,
Kto sene i kupton edhe pak ti sa t'rritesh ,
Lutjen teme qielli i-7 e ka nije,
Buza o m'dridhet po loti s'um ka Hije
Jom qai qe Jom ,
Edhe Jom ktu ku Jom ,
E Saher t'um përmen un e nij zanin ton ! Nanëë !
DERI KUR MA !

VLLAU JEM GJTH MA BON PER ME ARDH KUR E KI NEJT ?
A UNE SHPESH I THOM UNE VI KUR TI SUM PRET
E DI QE T VRET VLLA MUNGESA JEM T'BREN MU
MA SHUM SE TY UM M'DHEM
EDHE PSE NASHTA SE VREN VLLAQKOO
MAJE VETEN SE JE BURR
E DI QE FJALA OSHT MA E RAN
PO UN PER VETI NUK PO MUJ
SE E DI QKA KE HJEK
KURR N'JET SMUJ ME TA HARRU
1 KAFSHAT BUK ME PAS
QATA T'FUNDIT E KE DA ME MU
EEE OOO ZOTI JEM A THU SE QKA BANA ?
VETEN NUK E NJOFSHA
PO VEQ TY T'FALENDERONA
SE .. MI QELE SYT KUR KOM PAS SHUM NEVOJ
SE KERKUN NUK E NJOFSHA
DHE KERKUJ S'DOJSHA MI FOL
VLLAU JEM
QISHTU ISH KAN KYSMET
JOM QAJ GZIMI QE JOM KON
NUK NDRYSHOJ TA LA AMANET
JOM KA T'PRES .. MOS E PRIT MU BO VER
HAJDE PAK MA SHPESH GJITHMON DEREN E KE QEL VLLA

DERI KUR MA !

E DI QE TA KOM BORXH
DHE KURR SMUJ ME TA NXJERR HAKUN
VETEN E KAN LAN KEQ
ME BA BO MARAKUN
SE SHUM DO SENE
TI PREJ MEJE SI KE PRIT
A DJALI YT I 2-ti E QEL ZEMREN VEQ N'MUZIK
BABA JEM NESE M'NGON
QATJE LARG E KI 1 DJAL
KURR N'JET NUK KAM MUJT
ME TI THAN KTO FJAL PERBALL
SE .. JOM I MARRUSHUM
TEPER I KOMPLIKUSHUM
PER FAJIN TEM ZDI SA HER
TKOM PA T'PIKLLUSHUM
BABA JEM MOS TA NIN
RRUGES TANE KOM ME SHKU
SYT TI PASH PLOT ME LOT
QAT NAT UN KUR JAM SHKU
VEQ UN E DI BABA JEM
QKA MKA DHIMT ZEMRA JEM
M'PERQAFOVE PARA DERE
MTHE RUJU DJALI JEM
NUK KOM QARE PA I PERMEN
QATO FJAL QE MI THE MU
3 DJEM TI KA FAL ZOTI
KURR 1 HER SNA KE DALLU
ME QATO QE I KE PAS
JOM QAJ DJALI QE JOM SOT
SE KERKUJ SI PERKULA
VEC TY DHE T'MADHIT ZOT

DERI KUR MA !

Yeahh , deri kur ma ?
Zdi sa her pa e permen
Yeahh
Mbreti Records
Alba G
Publikimi: 26/12/2013


Alba G - Deri Kur Ma (Part2)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deri Kur Ma (Part2)".
3. Video është e këngës "Deri Kur Ma (Part2)", por nuk këndohet nga Alba G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alba G:


Komente 0