A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena

Nena ime e dashur,
Sa fort qe te dua,
Ti je,
Ilac i zemres sime per mua.


Nena ime e dashur,
Sa e bukur je,
Cdo shikim i yti,
Mua zemren ma ndrec.


Nuk kam fjale per ty,
Fare moj nena ime,
Nje zemer engjulleshe,
S-ka me te bukur se t-i,
Moj nena ime.


Nje zemer te celur,
E shpirtegjere,
Nje mendje te qete,
E ka nena ime.


Buzeqeshja e saj,
Ma ndrit shpirtin mua,
Ma shkelqen zemren,
Ma terheq verejtjen mua.


Nena ime e dashur,
Me te mire se ti nuk ka,
Nje zemer te qete,
Asnje njeri se ka.

- poem written by Alba Shabani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019