A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

O Male E Kodra

O male e kodra,
O fusha e ara,
Me ka marre malli,
Per tju pare.


Me ka marre malli,
Shume per ju,
Me ka marre malli,
Te punoj ne are.


Por nuk kisha zgjidhje tjeter,
Por nuk kisha asnje mundesi,
Qe te rri tek vendlindja ime,
Qe te rrij ne Miratoc.


Kjo zemra ime,
Me mbyti per vendlindje,
Me mbyti e sdi cte them,
Nuk mund te rrij me shume ketu,
Dua qe te kthehem atje.


Shume Bajrame une prita atje,
E shume iftare ngurbet prita,
Por une do te kthehem atje,
O Miratoca...vendlindja ime.

- poem written by Alba Shabani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019