A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Matematika

Lenda e matematikes,
Eshte me e mira,
Edhe pse te lodhe,
Nuk me intereson.


Lenda e matematikes,
Eshte shume e bukur,
E dua pa kufi,
Jam shume e lumtur.


Prandaj kam shume deshire,
Te behem matematiciente,
Sikurse daja ime,
Qe eshte matematicient.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019