A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gjyshërit

Gjyshja Ime

Kam nje gjyshe,
Shume te bukur,
Duket sikur e re,
Asnjehere nuk bertet.


Perdor disa barna,
Por i ndihmojne shume,
Sidomos per koke,
Ajo i dhemb shume.


Ah sa me dhimbset,
Gjyshja ime e mjere,
Fale cdo namaz,
Agjeron cdo ramazan.


Aq shume qe duron,
Saqe nuk e di,
Gjithashtu lexon,
Me gjithe ate pleqer.


Eshte mjaft e ditur,
Gjyshja ime e re,
Ejani ta shikoni,
Se si ju meson.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019