Alban Arifi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Maj 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Alban Arifi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Alban Arifi është i lindur në Tiranë. Ka shume vite që merret me muzikë, kompozicion dhe orkestrim. Ka një studio e cila mban emrin "Global Records".

Më datë 1 Maj 2012, Alban Arifi publikon videoklipin "Fukaraja".

Më datë 22 Maj 2013, Alban Arifi publikon videoklipin "Dance Oriental".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »