A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Mehmeti - Ah Dashnore


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/07/2014

2014-07-20T20:51:27

Song from the album:

"Live"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ah Dashnore" sung by Alban Mehmeti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Alban Mehmeti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Labi. We wish that's the lyrics you are looking for:

(2 her)
Ka lon ne qytet e ti nuk me flet
I vetmuar kam mbet a jetohet vet ket jet

(2her)
Ah dashnore zemren ma more
Ah dashnore pse sme fole

(2her)
Ti von nuk pot t'bahet e jeta mu pom thahet
Vec nje her mem buzqesh ti dimrin ma bon ver

Ah dashnore zemren ma more
Ah dashnore pse sme fole

Ah dashnore zemren ma more
Ah dashnore pse sme fole

Ah dashnore zemren ma more
Ah dashnore pse sme folemore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019