A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Mehmeti - Kur Te Vjen Pleqeria


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/07/2014

2014-07-20T20:51:27

Song from the album:

"Live"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kur Te Vjen Pleqeria" sung by Alban Mehmeti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Alban Mehmeti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ardit Bexheti. We wish that's the lyrics you are looking for:

Erdhi rradha te kendoj kengen per ty
erdhi ai moment kur vargjet shkruhen
lote pikojn nga syte
une s'kam qene poet i mire
te shkruaj nuk kam dit
vetem kete refren per ty e ruajta
me zemer e kendoj

Ref:
Kur te vjen pleqeria
do t'jesh vetem ne shtepi
do te kujtohen fjalet te mia
s'dot jem prane lotet ti fshi...lotet ti fshij

Me kujtohet kur me thoshe
nuk ndahem nga ti
ku do qe te shkosh do t'jem prane teje
deri ne pleqeri
tani vetem kengen mbeti si kujtim per ne
edhe ky refren qe po e degjon
ku do qe te jesh

Ref:
Kur te vjen pleqeria
do t'jesh vetem ne shtepi
do te kujtohen fjalet te mia
s'dot jem prane lotet ti fshi...lotet ti fshijmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019