A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skënderaj

Mirmengjes ➡ Good Morning

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Infinity_disaster


Mirmengjes

Me jep nje kafe te lutem nje dopio Express
Nje karrige te ulem dhe te pres
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Emocionet te shuhen pak nga pak
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup
Floket shtese te ylberit permbi sup

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Dhe ne te djatht
Dhe ne te majt
Po me huton shikimi i saj
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

(REF 2x)
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroja me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
(kaq guxim , kaq guxim)

Pak llogarin te lutem nje tjeter nate te pres...


Good Morning

Give me a coffee, please, a double expresso
A chair so I can sit down and wait
You shine is the salt of this sweet sea
A hidden smile you send to me

How should I do it, how should I say it?
To open up my heart
And not having a fear!

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

Give me a drink, please, a double konjak
To fade away a little my emotions
You with the sun’s beams all over your body
And with your hair like a rainbow above your arm

How should I do it, how should I say it?
To open up my heart
And not having a fear!

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

And to the right
And to the left
It distracts me her look
Came the moment to accept the challenge

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

Chorus:
To say good morning, to say good morning
My heart send me to say greet you
To say good morning, to say good morning
And I don’t want to wait one day more

And to go in the side sea with her
Walking till the sunset
To be forgotten with her to become one (with her)
Tell me would I have this much of courage, this much of courage

The paycheck, please, I should wait another night…..

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019