A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skënderaj

Unë Dhe Ti ➡ Io E Te

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Eva


Unë Dhe Ti

Eja pranë dhe më fal një vallëzim,
t’a rikthejme jetën pas si një film
Zemrat tona ekran,
ngjyra i dhane
errësirës
Më shtrengo dhe njëherë si dikur
si në foton e varur mbi mur
Dashuria i jep krahë,
dhe kujt nuk i ka
une dhe ti, ishim ata

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Ne u nisëm me hënën e plotë,
Përmbi dallgën e lotit të ftohtë
Zemrën busull në dore
dhe nē kraharor
dashuria
Prekëm fundin dhe mbërritëm në majë,
por kujtimet sebashku i ndajmë
Jemi ne nga ata
që krahët i'a dha
varfëria

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Ti i dhe kuptim jetës time,
ti e ktheve dhimbjen në forcë,
çdo mëngjes me diellin në lindje,
nuk pritëm kaq shumë nga kjo botë

Unë dhe ti,
që ndame dhe të fundit kafshatë,
duke thën se sa jemi me fat,
sa njëri-tjetrin të kemi për krahë në çdo natë
Une dhe ti,
erdhëm nga ëndrrat në jetë,
duke mposhtur stuhitë dhe rrufetë,
dhe mbollëm një rreze diku,
të shkëlqej sot një diell i vërtetë

Unë dhe ti, vetëm ne të dy
Unë dhe ti, ne të dy


Io E Te

Vieni più vicino e permettimi un ballo
Riavvolgendo la nostra vita come un film
I nostri cuori come uno schermo
Hanno dato colore all'oscurità
Stringimi ancora una volta come un tempo,
Come nella foto appesa al muro
L'amore dà braccia
Anche a chi non ce l'ha
Io e te eravamo quelli.

Io e te,che abbiamo condiviso anche l'ultimo boccone
Dicendo quanto siamo fortunati
Fino a quando avremo l'un l'altro nella notte tra le braccia..
Io e te siamo venuti in vita dai sogni
Sconfiggendo bufere e tempeste
Coltivando un raggio di luce
Facendo splendere un sole vero.
Siamo partiti con la luna piena
Sopra l'onda di una lacrima fredda.
Il cuore come una bussola in mano
E nel petto
L'amore.
Abbiamo toccato il fondo e siamo arrivati fino alla vetta
Abbiamo condiviso insieme ricordi
Siamo noi quelli a cui la povertà ha dato le braccia

Io e te,che abbiamo condiviso anche l'ultimo boccone
Dicendo quanto siamo fortunati
Fino a quando avremo l'un l'altro la notte tra le braccia
Io e te siamo venuti in vita dai sogni
Sconfiggendo bufere e tempeste
Coltivando un raggio di luce
Facendo splendere un sole vero
Hai dayo un senso alla mia vita
Hai trasformato il dolore in forza
Ogni giorno con l'alba
Non ci siamo aspettati così tanto dal mondo
Io e te...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019