A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj & Dalool

1000 Premtime ➡ 1000 Promises

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Anna


1000 Premtime

Ku jane fjalet qe ke thene?
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Dhe premtimet qe ke dhene,
ti ku i ke? Ti ku i ke?

Ku jane endrrat qe pame?
Ku jane planet qe thurem sebashku?
Ku jane netet e gjata ne ballkon?

Ku jane lojrat, sekretet qe ndame?
Ku je sonte, pergjigju se paku!
Ku jane ndjenjat qe une kam?

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe!?

Ti mos me lere ne erresire, ne erresire, ne erresire
Jo mos me thuaj lamtumire, jo lamtumire, jo lamtumire

Ku jane sot ato puthje nen hene?
Ku jane kenget buze detit rreth zjarrit,
tatuazhet mbi sup me emrat tane?

Ku jane hapat qe kurre nuk u ben?
Ku je sot, ku jane dridhjet e zerit?
Ku jane lotet qe nuk rane?!

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe?!


1000 Promises

Where are the words you've said
Where do you have them, where do you have them
And the promises you've given
Where do you have them, where do you have them

Where are the dreams that we saw
Where are the plans we made together
Where are the long nights in balcony

Where are the games, secrets we divided
Where are you tonight, at least answered me
Where are the feelings that I have

Where do you have, Where do you have
Where do you have your kisses tonight
Where do you have, where do you have
One thousand of promises, one thousand of promises you've given

Don't let me in the dark, in the dark, in the dark
No, dont say goodbye, no goodbye, no goodbye

Where are tonight the kisses under the moon
Where are the songs beside the beach around the fire
The tattoos on our shoulders with our names

Where is the road we never did
Where are you today, where are the vibrations of sound
Where are the tears which didn't fool down

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018