Alban Skënderaj

Nuk Je Vetem ➡ Δεν είσαι μόνος

 Shqip ➡  Greqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Klea L.


Nuk Je Vetem

Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër


Δεν είσαι μόνος

Κλείσε τα μάτια για μια στιγμή και άκου την καρδιά σου
Μη σταματήσεις να σκεφτείς για κανένα δευτερόλεπτο
Μη δίνεις όνομα στα αισθήματά σου
Σαν να είναι η τελευταία μέρα της ζωής σου

Ξέχασε τι μπορεί να γινόταν εχθές
Το αύριο μην το σκέφτεσαι
Χάρισε στην ψυχή σου λίγη γαλήνη
Εκτίμησε περισσότερο αυτό που έχεις
Και θυμήσου λιγότερο αυτό που θέλεις
Δώσε στην καρδιά σου μία ευκαιρία

Άφησέ την σήμερα να χτυπάει όπως θέλει
Και κάνε λάθη όταν αυτή σου λέει κάνε λάθος
Με αυτήν δεν είσαι μόνος, εσύ όχι δεν είσαι μόνος

Λέγε ναι όταν αυτή σου λέει ναι
Λέγε όχι όταν αυτή σου λέει όχι
Με αυτήν δεν είσαι μόνος, εσύ όχι δεν είσαι μόνος

Πίστεψε με οποιοδήποτε εμπόδιο είναι μόνο στο μυαλό σου
Κοίτα παραπέρα από την βλέπουν τα μάτια σου
Έλα σήμερα μόνο αυτής να της δώσουμε προσοχή
Έλα φεύγουμε και μόνο τα σώματα μας αφήνουμε εδώ

Ξέχασε τι μπορεί να γινόταν εχθές
Το αύριο μην το σκέφτεσαι
Χάρισε στην ψυχή σου λίγη γαλήνη
Εκτίμησε περισσότερο αυτό που έχεις
Και θυμήσου λιγότερο αυτό που θέλεις
Δώσε στην καρδιά σου μία ευκαιρία
Άφησέ την σήμερα να χτυπάει όπως θέλει
Και κάνε λάθη όταν αυτή σου λέει κάνε λάθος
Με αυτήν δεν είσαι μόνος, εσύ όχι δεν είσαι μόνος

Λέγε ναι όταν αυτή σου λέει ναι
Λέγε όχι όταν αυτή σου λέει όχι
Με αυτήν δεν είσαι μόνος, εσύ όχι δεν είσαι μόνος

Ένα ποτήρι μισό άδειο, ένα ποτήρι μισό γεμάτο
Ένα ποτήρι αν σπάσει, δεν κολλάει πια
Ένα ποτήρι μισό άδειο, ένα ποτήρι μισό γεμάτο
Μία υπερβολική δίψα ,και γεμίζει με δάκρυα
Δώσε ένα φιλί δώσε μια αγκαλιά
Ένα πρωί η μία δύση
Ζήσε την με καρδιά, ζήσε την με καρδιά

Επειδή οτιδήποτε μικρό στη ζωή
Είναι μία πέτρα που έχει τη δική της θέση
Ζήσε την με καρδιά ,ζήσει την με καρδιά

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019