Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Vetem Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  209Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli me rrezet te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbloja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te qendroja ngrohte
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty vetem ty, ty gjithmone ty,ty vetem ty

Por une e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj


Ky tekst u dërgua nga Mine-em


Akordet:

Key : C Maj
Koha : 4/4

Intro

E-|0——-0——-0——-0——-|0——-0——-0—————|
B-|1——-1——-0——-0——-|1——-1——-3—————|
G-|—-2——-2—————2—|—-2——-2——————-|

Verse

Am Em(Esus4) Am Em7

Ref.

Am F G

Bridge

C———G—Dm——-Am
Ty vetem ty , ty vetem ty

C————G—-F——–G
Ty gjithmone ty , ty vetem tyAlban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005
Festivali: Zhurma Show 2005
Festivali: Top Fest 2


Alban Skënderaj - Vetem Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem Ty".
3. Video është e këngës "Vetem Ty", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (4)

19
24
33
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 7