Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Ata Sy Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  75Dje i humbur i zhytur në kerkim...
Sot ndihem më i lumtur plot me frymëzim
Po kur nata bie unë prap kërkoj
atë zë të ëmbël që zemrën t'ma shëroj

Po kur fati stë njeh jo nuk të troket në derë mmm
kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
po kur nata bije unë prap kërkoj
dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj...

..ref x1
Ata syyy janë në çdo vend, në çdo hap
në çdo hapsirë e në çdo kënd
Ata sy që i kanë dhenë..ditës diell natës hënë...
Po këtë natë bie shi, bie lot bie pendim mbi sytë e mi
Ata sy që të kanë dhënë dashuri të pathënë...

Koha bën punën e saj i bën njerëzit më të fort..
Dhe unë dua që mendjen ta ndaj, të trokas në tjetër portë
Po kur nata bie unë prap kërkoj
ate aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjoj..
Me sdua të pres si një skllav unë në liri
Dua ti jap vetes shpresë, ta kapercej këtë histori
Po kur nata bie.. unë prap kërkoj
dy sy plot me dritë që dhe natën s`perëndojnë..

..Ref x2
Ata sy janë në çdo vend, në çdo hap
në çdo hapsirë e në çdo kënd
Ata sy që i kanë dhënë ditës diell natës hënë.
Po këtë natë bie shi, bie lot bie pendim mbi sytë e mi
Ata sy që të kanë dhënë dashuri te pathënë...


Ky tekst u dërgua nga MonoAlban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2008


Alban Skënderaj - Ata Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ata Sy".
3. Video është e këngës "Ata Sy", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

28
14

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 6