Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alban Skënderaj - Zgjohu Ne Enderr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zgjohu Ne Enderr".
3. Video është e këngës "Zgjohu Ne Enderr", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Alban Skënderaj - Zgjohu Ne Enderr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Këngë e albumit:

"Ende Ka Shprese"

Komente

2 🔥

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+01:00Intro:
Uoohhooo yeaahhh Uuhh..

Një skandal, ska me fjalë,
Edhe sot njësoj si dje,
Kujt ti vë faj, kujt ti vë faj,
Kur të gjithë ketu bëjnë be...

Si pre në kthetrat e kohës,
Si në fluturim kur krahë nuk ke,
Ndal akrepat e orës,
Lutju nje zoti që s'të njeh.

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.

Unë i marrë, sa i marrë,
Që kërkoj dicka që s'ke,
Po nuk të fal, si mund të fal,
Kur e ardhmja ngeci dje.

Si pre në kthetrat e kohës,
Si në fluturim kur krahë nuk ke,
Ndal akrepat e orës,
Lutem një zoti që s'më sheh.

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.

Aty ku gjete të vërtetën,
Aty ku nënkuptove jetën,
Ku vetëm një si ti,
Rrotullohet nga fryn era,
Ikën dimri vjen pranvera.
Rri më mirë ti në letargji,
E s'ke nevojë per energji..

Oooo.. a jam ai që nuk kupton,
Oooo..a je ti ai...
Oooo..këtu me siguri diçka nuk shkon,
Oooo..asnjë njeri nuk do t'ia dij.

Fli ti, fli rehat, Se pas pak do bëhet natë,
Fli ti, sa me gjatë, S'ka më grohtë se në krevat,
Fli ti, ëndërro, Se aty ja del kushdo,
Dhe vetem zgjohu në ëndërr, zgjohu në ëndërr.


Ky tekst u dërgua nga Dedë Nrecaj   Melody
Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet