A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Dhurata


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  233

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

28/11/2017

2017-11-28T11:37:04

See Also

Miriam Cani

Music:

Alban Skënderaj

Video Production:

MAX Production
S'është e lehtë
të këndosh një këngë për ty
të këndosh për ata sy
që janë plotë gëzim dhe jetë
Më beso nuk është e lehtë

Kur ti fle mbi gjoksin tim
Kur më fal një përqafim
Kur më thua “të kam xhan”
Është një emocion që thjesht nuk ka përshkrim
Është përtej poezisë, është përtej zërit tim

Se ti je dhurata më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet, je suksesi i vërtetë
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës, je motivi cdo ditë
Se ti je ajo, një dashuri që nuk njeh as kohë dhe as kufij
Je më shumë se çdo fjalë, je më shumë se muzikë
Do të dua përjetë, shpirti im ti mos ki frikë

Se ta premtoj
që do jem gjithmonë me ty
dhe kur s’do jem me aty
Si një engjëll do të mbroj
sa herë që do kesh nevojë

Është kështu kur do dikë
e në këmbim nuk do asgjë
Si më thonin prindrit e mi
“Do kuptosh një ditë kur të jesh prind dhe ti”
Sa shumë ndjenja që mban brenda saj kjo fjali

Se ti je dhurata më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet, je suksesi i vërtetë
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës, je motivi cdo ditë
Se ti je ajo, një dashuri që nuk njeh as kohë dhe as kufij
Je më shumë se çdo fjalë, je më shumë se muzikë
Do të dua përjetë, shpirti im ti mos ki frikë


Lyrics submited by Anonime-Cards (10)

U krijua nga Denisa 2019-03-13 17:56:19
Se ta premtoj
që do jem gjithmonë me ty
dhe kur s’do jem me aty
Si një engjëll do të mbroj
sa herë që do kesh nevojë
U krijua nga sevdie 2018-09-29 10:26:23
Se ti je dhurata
Më e bukur në jetë
Je të gjitha përgjigjet
Je motiv i vërtetë
2018-06-10 15:48:14
Ështe keshtu kur do dikë
e në këmbim nuk do aasjë
Si më thonin prindit e mi
"Do kuptosh një ditë kur të
jesh prind dhe ti"
2018-05-27 20:59:49
Është kështu kur do dikë
e në këmbim nuk do asgjë
2018-05-03 18:13:45
Kur ti fle mbi gjoksin tim
Kur më fal një përqafim
Kur më thua "të kam xhan"
Është një emocion që thjesht
Nuk ka përshkrim
2018-05-01 21:38:10
S'është e lehtë
të këndosh një këngë për ty
të këndosh për ata sy
që janë plotë gëzim dhe jetë
Më beso nuk është e lehtë
U krijua nga sevdie 2017-12-23 17:23:16
Se ti je shërimi i çdo plage në shpirt
Je esenca e jetës,je motivi cdo ditë
Se ti je ajo, një dashuri
që s'njeh as kohë dhe as kufij
Je më shumë se çdo fjalë,
je më shumë se muzikë
U krijua nga Hena 2017-12-16 18:48:04
Se ti je dhurata më e bukur në jetë.
2017-11-30 23:18:46
S Eshte e leht te kendosh nje kenge per ty
Te kendosh per ata sy
Se ti je dhurata me e Bukur ne jete
Kur ti fle mbi gjoksin Tim
Kur me fal nje Perqafim
Do te Dua per jete shpirti I'm
U krijua nga Ada 2017-11-29 00:32:50
Si një engjëll do të mbroj
sa herë që do kesh nevojë

Është kështu kur do dikë
e në këmbim nuk do asgjë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019