Audio

Top 200

Alban Skënderaj - Jetë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/02/2019

2019-02-05T18:22:49

Muzika & Teksti:

Alban Skënderaj


Stepen buzet, dridhet zeri
Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
Nuk e besoja une i mjeri
qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
Dhe prita, dhe mbolla
nje farez qe nuk do mbinte kurre
I mposhtur deshmova lirine e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

Mendja ime arratiset
neper vendet qe nuk shkela me ty
Zemra si nje ore kurdiset
dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni
Jam vyshkur nga etja, per syte e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE 2X


Ky tekst u dërgua nga Edina mehmetiKartolina (2)

U krijua nga Meli 2019-08-07 12:31:28
Stepen buzët, dridhet zëri
Fjalët po me lidhen nyje në fyt
Nuk e besoja unë i mjeri
Që për çdo fillim
Gjithmonë ka një fund
2019-02-07 17:33:23
Mendja ime arratiset
nëpër vendet që nuk shkela me ty
Zemra si një orë kurdiset
dhe ndalon sa herë që ti s'je aty

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...