Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Spektatore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

E shite bukur veten si viktimë
Me pika shiu lotët zëvendësoje
Më the që po e bën për hatrin tim
Aq bindshëm sa një “Oscar” e fitoje

Ti ike si në tragjikomedi
Për dashuri një sakrificë hyjnore
Serial i gjatë dhe pa një përfundim, historia jonë

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore

Je aq reale sa në fantashkencë
Antagoniste e lumturisë time
A thua isha vetëm një romancë
Vetëm një mjet për disa qëllime

Unë mbeta peng i humbur në mister
Ti peng e dramës tënde regjizore
Se mbas siparit fshihej një humnerë
për ne të dy

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Alban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/01/2022
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 22
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Produksioni: Avaxus
Video Produksioni: Talelli Production


Alban Skënderaj - Spektatore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Spektatore".
3. Video është e këngës "Spektatore", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0