Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Ndalma (Feat. Lyrical Son)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë

[Lyrical Son:]
Qysh se pata asni rren për ty
Kur t'vërtetën ti ma lypshe n'sy
Pranimi i fajit veq na ndau ne të dy
Gabimet falen, ligjet bohen per mu thy
Arsyetim i kotë tradhtia
Qershija mbi tortë lakmia
Karakteri i fortë ndahen prej ni vije t'hollë
Edhe pse n'zemër e kom njoll
A thu çka nëse s'kish ndodh
M'bon me lujt, me hup kontrollë
Du me t'pa, po du me t'folë
Du me t'thon që kom me t'dashtë
Deri sa t'marr frymë
Po egon e kom t'madhe
Smuj e përbi krenarin
Ti meriton ma shumë
Lem mu mbrapa n'histori
E un e di qe zemra jem
Mbetet rob i lir n'vetmi

N'çdo kafe t'rakisë
Krejt kangtë e dashnisë
I kom msu permensh
Jom tu lu mensh
Çdo dit njejt reprizë
Ndjenja e fajsisë
Flaka e merzisë
Ma shum em dhem
them faji jem
qe nuk jom me ty

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë

Gota e njëmbëdhjetë që kthej per ty
Ende helmin s'di si ta pështyjë
Dhe unë e di, e ndiej që ti je aty
Dhe e kuptoj nëse nuk më le të hy
Por thuam nji o fjalë o mbretëresh drama
A e di sa e poshtër di të jet karma
Heshtja jote më vret dhe më shumë se arma
Pse më le të ecë i zbathur përmbi xhama

Dikush a më jep një shkop magjik
E t'i pastroj mëkatet me një klik
Pija nuk ka lidhje me llogjikë
Falëm nëse dukem histerik

[Lyrical Son:]
Mo, mos u idhno
Mos u largo
Kjo zemër të do
Sot mos em thuj jo
Se s'jom tu mujt mo
S'jom tu mujt mo

[Alban Skenderaj:]
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë
Zot ndalma
Ktë marrëzi të lutem ndalma
Të paktën ti të lutem falma
Të rifilloj një tjetër jetë


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Alban Skënderaj
Featuring: Lyrical Son
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/04/2022
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 22
Muzika: Alban Skënderaj & Lyrical Son
Teksti: Alban Skënderaj & Lyrical Son
Produksioni: Lorenc Aliaj (Avaxus)
Directed By Valon Haziri


Alban Skënderaj - Ndalma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndalma".
3. Video është e këngës "Ndalma", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0