Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj & Ada Satka - Ama Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Veç kujtime m'len
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Te un' prapa vjen

[Chorus: ADA]
Sa shum' po du me t'pa
Sa shum' du me t'pa e nuk mundem jo
Me t'harru zemër
Me t'harru zemra ty, jo nuk muj kalon
Oh ama, oh ama
Ama dashnin', zemrën ty ta dho
Oh ama, oh ama
Ama mund'sin' dhe njëher' me t'pa

Verse 1: Alban Skenderaj]
A s'ishe ti, a s'ishe ti
Që dikur jetën ma dhe?
A s'ishe ti, a s'ishe ti
Që "Përgjithmon' bashk" më the?
Tani jetoj un' me kujtimet që më le
Tani një libër nuk mjafton të shkruaj drama
Tani fytyra jote shfaqet nëpër re
Çdo dit' në syt' e mi ngushtohet panorama
Kjo s'ishe ti, ti, ti
Kjo nuk ishe ti, kjo nuk ishe ti, kjo nuk ishe ti
Kjo s'ishe ti, ti, ti
Kjo nuk ishe ti, jo, jo, kjo nuk ishe ti

[Pre-Chorus: ADA]
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Veç kujtime m'len
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Te un' prapa vjen

[Chorus: ADA]
Sa shum' po du me t'pa
Sa shum' du me t'pa e nuk mundem jo
Me t'harru zemër
Me t'harru zemra ty, jo nuk muj kalon
Oh ama, oh ama
Ama dashnin', zemrën ty ta dho
Oh ama, oh ama (Oh ama, ama)
Ama mund'sin' dhe njëher' me t'pa (Uh)

Verse 2: Alban Skenderaj]
A s'ishe ti, a s'ishe ti
A e mban mend çfarë më the?
A s'ishe ti, a s'ishe ti
Pse nuk je më sot, si dje?
Tani jetoj un' me kujtimet që më le
Tani një libër nuk mjafton të shkruaj drama
Tani fytyra jote shfaqet nëpër re
Çdo dit' në syt' e mi ngushtohet panorama
Kjo s'ishe ti, ti, ti
Kjo nuk ishe ti, kjo nuk ishe ti, kjo nuk ishe ti
Kjo s'ishe ti, ti, ti
Kjo nuk ishe ti, jo, jo, kjo nuk ishe ti

[Pre-Chorus: ADA, ADA & Alban Skenderaj]
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Veç kujtime m'len
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Te un' prapa vjen

[Chorus: ADA & Alban Skenderaj, Alban Skenderaj]
Sa shum' po du me t'pa
Sa shum' du me t'pa e nuk mundem jo
Me t'harru zemra
Me t'harru zemra ty, jo nuk muj kalon
Oh ama, oh ama
Ama dashnin', zemrën ty ta dho
Oh ama, oh ama, ama
Ama mund'sin' dhe njëher' me t'pa (Uh)

Post-Chorus: ADA, ADA & Alban Skenderaj]
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Veç kujtime m'len
Oh, zemra jem, zemra jem, zemra jem
Te un' prapa vjen

[Outro: ADA]
Zemra jem, te un' prapa vjen
Zemra jem, te un' prapa vjen


Ky tekst u dërgua nga ValbonaAlban Skënderaj & Ada Satka
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/07/2023
Muzika: Alban Skënderaj, Ada Satka & Elgit Doda
Teksti: Alban Skënderaj & Elinel
Video Produksioni: Fullmoon Production
Produksioni: Cricket
Drop Line: Arlen
Vocal Mix: Endri Shani
Directed By The ClaudiaAlban Skënderaj & Ada Satka - Ama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ama".
3. Video është e këngës "Ama", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj & Ada Satka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0