Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Jem Dy Motra Kosovare

JEM DY MOTRA KOSOVARE
ZEMERGJERE E SHUME BUJARE
NE SHPIRT KEMI DASHURI
E NE ZEMER LUMTURI
KETU ESHTE VENDI
KU KAM LIND
PRINDERIT TANE E KANE TRADITE
TE LUFTOJNE NATE E DITE
PA U NDALUR HIQ PA FRIKE DERI SA TA SJELLIM
PAVARESINE,,,PAVARESIA ERDHI VALLE KUSH NA SOLLI
NA ERDHI NGA TOKA?? NA ERDHI NGA QIELLI??""

JO MOTRO JO NA SOLLI" SKENDERI "

- poezi nga Albana Hajra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet