A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pranvera

NJE STINE SHUM E BUKUR
GJITHQKA NIS LULEZON
NATYRA GJELBEROHET
TERE FSHATI NDRYSHON
MIRESEVJEN PRANVERE
TE PRITEM ME PADURIM
QDO NJERI QE TY TE DON
I SOLLE GEZIM.
NATYRA GJELBEROHET
ZOGJT VIN ME VRAP
ERA FRYEN LEHT
DHE NUK ESHTE SHUME VAPE
PEMET LULEZOJNE
ZOGJTE FLUTUROJNE
GJITHQKA MERR HOV
DHE MERR SHPEJTIM
MIRESERDHE PRANEVERE
TE PRITEM ME PADURIM

- poem written by Albana Hajra


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  30

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018