Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albanian Gjonny

Albanian Gjonny
 • Emri i Vërtetë:
 • Gjon Isufaj
 • Vendlindja:
 • Detroit 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 20 Gusht 1992
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  65
Këndon kryesisht: hip-hop

Albanian Gjonny është këngëtar i njohur. Emri i tij i vërtetë është Gjon Isufaj, ka lindur në SHBA, por është malësor nga Kastrati i Malësisë së Madhe në Shqipëri. Shkruan muzikë prej vitesh dhe kënga e tij e parë ishte një këngë personale për babain në vitin 2011. Muzika për Gjonny-n ishte thjesht një hobby, por në vitin 2018 publikon 8 këngë, të cilat u publikuan në Apple iTunes dhe Spotify. Ka publikuar disa videoklipe edhe po përgatit disa të tjera.

Më datë 12 Korrik 2018, Albanian Gjonny publikon videoklipin "56 Bars".

Më datë 18 Gusht 2018, Albanian Gjonny publikon videoklipin "Momma".

Më datë 24 Shtator 2018, Albanian Gjonny publikon videoklipin "S'keni Ca Mem Ba".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0