Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albatrit Muqiqi - Ëndrra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Si fantazma më afrohesh,
Sikur ëndrrat e këqija,
Kerkon jeten te ma marresh,
ma te bukuren at me klithma
vetem endrra dhe zgjenime
po kalon kjo jeta ime
për sa kohë do të vuaj,
perendi o nena ime
sa pika loti, në për faqe.
Ti nuk do te dish per mua,
dhe pse zemra do me qahet,
ty me thirre
nje per mua sepse te dua.

Gjithmon ti me urren,
harron se ti gabohesh,
Koken nga pas e kthen,
Dhe meniher pendohesh,
ah, ky pendimi yt,
te beri monotone,
është veshtirë në dashuri
të jesh Al Kapone.

Iken mosha edhe vitet,
do te thinish do te plakesh,
Do te prishet bukuria
Qe mashtrojn mend e mia,
dhe me vete do te flasesh,
Do kujtosh vitet e tua
do te rrudhesh neper faqe
peseri un do te dua
sa pika loti, në për faqe,
ti lundron t`ia dish per mua,
dhe pse zemra do me qahet,
ti me thiire
nje per mua,se pse te dua.


Ky tekst u dërgua nga  Drilonn10Albatrit Muqiqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/04/2013


Albatrit Muqiqi - Ëndrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndrra".
3. Video është e këngës "Ëndrra", por nuk këndohet nga Albatrit Muqiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albatrit Muqiqi:


Komente 0