Tema: Poezi Për Atdheun

Shqiperia

Pa dëgjoni bij e bija,
Unë jam nena juaj Shqiperia.
100 vjet jetuam
Të ndar na shkoj jeta
Duke qarë tani nëna juaj jep fjalën
kur për jet me ju nuk ndahem
Sa te ket jet në këtë dhe,
Ne një shtet do të rrojmë ne
Jemi shumë vëllezër e shum motra
Le ta di fort mirë Evropa
Slejojm ndarje as kufi
Jemi një trup, jemi Shqiperi

- poezi nga Albena Suhogerlla


- Poezia u dërgua nga Albena Suhogerlla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  10