Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alberie Hadergjonaj - Lejla

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lejla".
3. Video është e këngës "Lejla", por nuk këndohet nga Alberie Hadergjonaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alberie Hadergjonaj - Lejla  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Lozonjare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lejla" kënduar nga Alberie Hadergjonaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alberie Hadergjonaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vadda - Lejla

M'thiri n'anderr kjo Estrada hajde VADDO mo
Se rava
Na kan dal do bala,balla
Spo thojn rima,po veq pralla

Un mbledh kllika te mahalla
Tu Montu me qit refalla
Jo mos t'knojn me do lop t'gjalla
Ja I mblojm me shalla t'bardha

Rima xhixha,meteora
Nuk mundova thjesht I nxorr
Ti po shkrun texte per loqka un tu iq
N'kuti t pandora

Gjujta fara I shumova ti
mu,diss,prejudice loje t'nxorra
Lujta topa t'bona hor a??
Ti nuk dheze se ta shov

Lejla qka?
Lejla,lejla,lejla qysh?
Lejla,lejla un ty t'blej se s'ki lejla
Po ti lej se sje per lejla

Ashiqare kom shumm pare
Shum punova bona qare
Mundin thuja se so marre
Gith na thojke ni arsimtare

Shumm u rrzova po S'sharova'
Pak u vrajsha prap u qova
Qa e ndrrova e fitova
Nije senin man qa nxorra.

Si reptur,nuk nalna kurr
Pa t,dhon kultur mu shit si burr
Jom tu e rrit me qeto dy dur
Po ti tu ngjy je tu u ul

Po tu u ul je tu u ngul
Po tu t'psh*rr n'rroj t'ujis si lulë
S'ki petale,po ska gajle
Lulepsh*urr pa cenzur

S'ka kultur n'agrokultur
Rima jem,fjalë e urtë
Quni I vogël,do rrish urtë
Ja surratin tend me zbut

Gishti jem gac e mblut
Gishti jem ti zhdep trutë
Gishti jem ti palon tut,
Gishtit tem duehsh më ju tut

Na than bina vitamina
Shkova knova ju dhash rima

SHOK JU DU PA JU MIR SNINA
A dushmona,ju q*na
I hin fellit,hine hellit
Kesen n'kry n'kepek haverin

Prej haverit n'troje t'ferrit
Po ti ruju iki sherrit
Sje I territ iki territ
Se kan thon,korr qka mjellish

Dikur krejt ma teshit keshit
E trash pi lakmoni keshit

X2
Kush e kesh e veq thojn po

X2
Se skan sasi me bo kto

Club cazino AL PAQINO
Mbrapa tipka n'kombinim o
Weepa,pare kejt allinjo
Tu I Shti kejt si Ronaldinho

Straight n'hotele si n'bordele
Full biondina,si kotele
I lyj cash me ngjyra lejle
Ngreje shijo theje theje

Kom ndi tipa,pishpirika
N'do kong reklamon patika
Per reklamat Jon barbika,
Futja repit se spot rrika

Lejla qka?
Lejla lejla lejla qysh?
Lejla lejla un tu t'blej se ti ski lejla
Po ti lej se ti sje per lejla

Ashiqare kom shum pare
Shum punova bona qare
Mundin thoje se so marre
Gjith na thojke ni arsimtare

Kom shoka qe tkill si shota tllak me glocka
I qan shotsat ngreh pak kok e pren shum koka
Beef me baben t'heket koka
Mos luj budallen,me marr famën

Me marr per marr,merrma posht kames
Mo se marre mundi nanes
Tona t'kan se ti hi tanes
Mo se marre veq per pare

Njeri mir gjith gjen qare
Un me temen ti me tanen
Mos m'prek pare se t'heq fare
Nuk njeh vujtja vetë ndarje

Nuk shkon rrepi veq me sharje
Mo mos shani se ju laj djem
Si venture Ne autolarje
Kurr nuk shajta po kurr nuk ika

Nuk ta shajsha po s'po trrika
Nuk e nguca po vet tha qika VADD
Ti Pom pelqen e s'di qka
Ty po ta kan shum inati kta

Po nuk ban me ty mi mat tha
Nuk ka vag qe matet Vadda
Mytem qysh I myte beatat
Dujum qysh po ti dojn hitat

Mos u merr me snichat,bichat
Qunat qe I lujn banditat
Vadda tha qe I ka gishtat
Po per ma shum I ka kllikat

Kallet,thirri,zjarrfikesat

Flame & Latuà - Lejla

Mami tu cuerpo me mata
si tu cuerpo me atrapa

Mami tu cuerpo me mata
si tu cuerpo me atrapa
U bo shum koh qe sjena pa

Ref x2 :
Qe sa vjet nuk jena pa
sjena pa nuk jena pa
e n dashuri na kena ra
kena ra na kena ra

Flame:

u bo shum koh qe sjena pa na
edhe prap sjena n'da yeye
ajo zdon louis don nike (yeee)

beautiful lady, jo si ti nuk ka tan bota
nuk jam ma i njejti prej at dite qe t njoftova
uhh lej qat thojn mileti zdin sen por punt e tona
zdin mi majt fjalt per veti veq i hapin gojat

uhh habibi bodyn si Riri
e imija habibi bashk bojna milly
uhh habibii
uhh habibi yeee

Ref x2 :
Qe sa vjet nuk jena pa
sjena pa nuk jena pa
e n dashuri na kena ra
kena ra na kena ra

Latuà:

huu qe sa vjet nuk jena pa naa
un menoj por ty hala
qe sa vjet nuk jena pa na

E mos um qo nese jam hala n andrra
tu menu por ty mrra n men sa shum qe t dashta
huuu, ami 5 minuta
ty ta fala zemren e ta lash n durt tua (Aihaihaih)

Uh sa mire qe t fola
Uh sa mire qe t fola
merre zemren ta fali asht e jotja
nuk i ngoj tjert se ata folin sene t kota

Pre-Ref:
Ma lej lej lejla lejla x3

Mami tu cuerpo me mata
si tu cuerpo me atrapa

Mami tu cuerpo me mata
si tu cuerpo me atrapa
U bo shum koh qe sjena pa

Ref x2 :
Qe sa vjet nuk jena pa
sjena pa nuk jena pa
e n dashuri na kena ra
kena ra na kena ra

Elvana Gjata - Lejla

Elvana:
Kom big booty, booty like this
Ama jo per biznes
Di edhe une me fol pis
Ama jo per biznes
A, a don me lujt me lejla? lejla 2x
Lej-lej-lejla, lejla
A po don mo? Ti ca po don mo?
Krejt i kam bo
Une per ty i kam bo
A po don mo? Ti ca po don mo?
Se krejt ca kam bo
Une i kam, une i kam, une i kam sic i do ti

Capital T:
Krejt industria syte n'lejla
Ama ne edhe pa to po vlejna
Problemi osht qe une shume po vrejna
Prit, a t'thash qe apet un i kthejna
Fame is the devil, po sjena tu u shty
Une jam krejt tjeter level
Isha marr me ty po ti sje kurgjo special,
Kurre skom mu kthy, never
Se ckado qe bejm ne eshte perjetshem
Ti kallxom cka po don me bo kur un gjuj me lejla
Ti kallxom cka po don me bo kur e din qe t'muj me lejla

Elvana:
Lejla, lejla, lej-lej-lejla
A po don mo? Ti ca po don mo?
Krejt i kam bo
Une per ty i kam bo
A po don mo? Ti ca po don mo?
Se krejt ca kam bo
Une i kam, une i kam, une i kam sic i do ti

2po2:
Mos me na u myk ja bojm do bira thesit
Lejlat per neve, per ty gishtin e mesit
Loja s'luhet qoshe, qata pi hina mesit
Me art ju bojna dom si n'futboll koma Messit
Na po rrina Cool, tjert gjakin tu e nxeh
Karvani 200 orë, ju si qeni tu e leh
T'vjetrat si kom shit ama t'rejat i kom ble
Gishti o ka kan, 1 her kamen, me ja ngreh
Hajde ti kallxom, nese nuk po beson pa m'pa
Hajde tash lujna me Lejla.
Nese nuk po beson pa m'pa,
Hajde tash lujna me Lejla.

Elvana:
Lejla, lejla, lej-lej-lejla
A po don mo? Ti ca po don mo?
Krejt i kam bo
Une per ty i kam bo
A po don mo? Ti ca po don mo?
Se krejt ca kam bo
Une i kam, une i kam, une i kam sic i do ti.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alberie Hadergjonaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet