Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Harbon Njëriu Mbas Kësaj Dynjaje

Harbon Njeriu mbas kesaje Dynjaje
Plot me dashuri dhe mall,
Ngase eshte akoma i ri
i fuqishem dhe i gjalle,

Por kur e kalon njefare moshe
I bien forcat e perpjekjes,
Dhe e kupton se dita dites
Po afrohet me prane Vdekjes.

- poezi nga Alberim Stojani


- U dërgua nga AlberimStojani -
Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim