A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Poeti I Kryqëzuar

Unë edhe penda u lindëm të dënuar prej fatit
Fajtorët më kryqëzuan në Sheshin e Poezisë
Me gozhdët metaforë nën shiun e mëkatit
U laga,u gjakosa,peshqesh prej Perëndisë.

Kur t'mi hiqni gozhdët,ah,gjakun mos ma lani
Me të sërish do shkruaj edhe do përmallem
Mbi vargun lënë përgjys,me dënesë do qani
Do mbij ku derdhen lotët edhe do Ringjallem.

21 Qershor 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019