A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pak Verë Të Vjetër

Zonjëz të lutem më mbush një verë
Një gjysëm gote e kam tamam
Ta rrotulloj me të këndshmen erë
Të rrjedhë si musht a si balsam.

Ti vijë përqark e rrotull gotës
Si kali në lëmë që s'ka të ndalë
Të le ca gjurmë si re' rreth botës
Ti merren mendtë të mjerit kalë.

E të fluturoj në një qiell tjetër
E midis yjeve pa fjalë të rri
" Të lutem zonjë,-pak verë të vjetër
Ti falem djajve sa herë që pi.

2 Maj 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  2.5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019