A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Gjysma Ime Ngeli Peng

Gjysma ime ngeli peng
Në një gjysëm shpirti tjetër
Më ler kohë,më gjej një vend
Ku ta qaj një mall të vjetër.

Gjysma ime lëngoi gjatë
Në kërkim të gjysmës vet
Tretej loti për një natë
Shteronte sytë në aq net.

Gjysma ime si strofë pa varg
Ish pa rimë,pa ndjesi
Gjysmën tjetër kërkonte larg
Si pa titull një poezi.

Gjysma ime ngeli e shkretë
Himnin e vdekjes këndoi në faj
Shpirti im në tjetrën jetë
Do ta gjej gjysmën e saj.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019