A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Eja

Eja tek mua o engjëll i vetmuar
Siç vije dikur,ditë përditë
Të të puth në qafë,në gjoks e në duar
Me petale lulesh të ti mbuloj sytë.

Pa eja tek unë siç vije ngahera
Kur më ndjellte aroma e lëkurës tënde
Çapiteshe përmes ftohtit,sikur vinte Pranvera
Dhe strukeshe tek unë me frikë e me ëndje.

Ah,eja e dashur edhe bashkë të rrimë
Fluturo si engjëll me krahët e erës
Netëve të dehura sërish verë të pimë
Edhe për mëkatet t'ja vemë fajin verës.

21 Maj 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019