Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Eja

Eja tek mua o engjëll i vetmuar
Siç vije dikur,ditë përditë
Të të puth në qafë,në gjoks e në duar
Me petale lulesh të ti mbuloj sytë.

Pa eja tek unë siç vije ngahera
Kur më ndjellte aroma e lëkurës tënde
Çapiteshe përmes ftohtit,sikur vinte Pranvera
Dhe strukeshe tek unë me frikë e me ëndje.

Ah,eja e dashur edhe bashkë të rrimë
Fluturo si engjëll me krahët e erës
Netëve të dehura sërish verë të pimë
Edhe për mëkatet t'ja vemë fajin verës.

21 Maj 2016

- poezi nga Albi Lushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet