A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Rrëzuar Mbi Tradhëtinë

Rrëzuar mbi tradhëtinë e njerëzve si vemje
Nën rrënojat ku mbijnë burrat e vërtetë
Lëshuar kam mallkimin e fortë në përnëmje
Mallkimin prej dy botësh e jetë më jetë..

Thonë se të kërrus përnëmja e pafaj
Zënë mes gërmadhash nën barrën si plumb
Lënë ju kam Zotin,por me gojë nuk shaj
Kush fitoi botën,njëherë mësoi si humb!

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019