A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Kur Puthje Ti

Kur puthje ti o Dashuri
Brofte ekstaza se ishe ti
Strukeshim reve nëpër shi
Shiu s'lagte kur puthje ti.

Kur puthje ti o Lumturi
Unë harbohesha sikurse ti
Rrugët plot,por s'kish njeri
Se njerëzit iknin kur puthje ti.

Kur puthje ti o Perëndi
Shenjtorët ndizeshin ashtu si ti
Qante qielli me plot stuhi
Stuhitë pushonin kur puthje ti.

Kur puthje ti o Shenjtëri
Shkrinin akujt sikurse ti
Bekoje ndjenjat si Perëndi
Perënditë luteshin kur puthje ti.

8 Prill 2016

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019