A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Desha

Desha në jetë të isha i ndershëm
Kapur pas fjale,si burrat e hershëm.

Desha mes robërish të isha i lirë
Poezi të thurja duhan duke pirë.

Të pija duhan e çdo natë të flirtoja
Puthje me sharm e me epsh të dergoja.

Desha që mbrëmjeve ti vardisesha gotës
I dehur ti thoja të vërtetat gjithë botës.

Të jepesha në flijim,si Prometeu zjarrin
Diku midis ferrit t'ma zhvendosnin varrin

Varrin e ideve,mes djajve të paprekshëm
T'ma zbrisnin nga qielli,do isha i pavdekshëm.

15 Mars 2016

- poem written by Albi Lushi


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019