A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Më Mbush Një Gotë

Kamarier te lutem nje teke tjeter
Ta pi detin sma shuan etjen
Kamarier te lutem nje dopio tjeter
Nje tjeter bote na ndan me vdekjen.

Nuk jam pijanec,por dua te pi
Te harroj veten larg nga kjo bote
Te lutem I dashur,pak meshire kij
Po e lyp hua,ma mbush dhe nje gote.

Lerme te vdes me vdekjen time
Vetes sime ti bej nje nder
Kur vetvrasja te ben sherbime
Nuk ke nevoje per kamarier.

- poem written by Albi Lushi


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019